Starý rybář sedí u vody. Pořád s prázdnou. Zasní se nad vzpomínkami z mládí: kdesi v Africe, tam se prý ryby dají chytat holýma rukama…, vyprávěl synovec.

Podobné "easterny", tedy východoevropské eposy, vyprávějí písně ukrajinské dvojice Zapaska, která ve čtvrtek vystoupí v pražském Paláci Akropolis.

Stoický klid i za nepřízně osudu, úžas ve chvíli vlastního ochromení, fantazie jako únikový východ – jak povědomě ty písňové situace znějí českému uchu, dokáže-li alespoň v hrubých obrysech odhadnout, oč v textu běží!

"Většina našich písní jsou epické vyprávěnky, fantaskní příběhy, které se někdy zvrhnou až k poetickým skečům," vysvětluje duo Zapaska, z jehož textů se prý za hranicemi Ukrajiny stává pouze další hudební nástroj.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.