Slovenští fanoušci skupiny Lucie měli minulý týden smůlu. Na koncertech v Košicích a Bratislavě neviděli jeden z nejdražších a technicky nejnáročnějších kousků právě probíhajícího comebackového turné – hydraulické rameno, které vynese Davida Kollera do vzduchu, aby pak při písni Krev a rock'n'roll bubnoval nad publikem.

"Říkáme mu rypadlo. Na celém turné je to ta nejkomplikovanější věc," vysvětluje Dan Truhlář, produkční manažer Lucie a pořadatelské agentury Live Nation.

"Rypadlo musí splňovat všechny bezpečnostní prvky, statické posudky i zátěže. Máme spoustu práce, abychom to vůbec dostali z kamionu dovnitř do hal. Na slovenských koncertech jsme rypadlo neměli, protože bychom halám způsobili technické problémy," dodává.

Rypadlo vyrobila tuzemská filiálka koncernu Bosch Rexroth a stálo přes deset milionů korun, na instalaci vždy dohlíží přímo technik společnosti.

A co bude s výrobkem, který vznikl na míru pro Lucii, až turné skončí? "Firma si to nejspíš odveze, rozebere a už to nikdy nepoužije, protože jde o jednorázovou věc," směje se jeden z mozků velkého turné Lucie, šéf české pobočky Live Nation Robert Porkert.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.