Když trumpetista Jan Hasenöhrl před 10 lety zakládal festival Prague Proms, všichni mu to rozmlouvali: že prý hudebníci na léto odjíždějí, že turisté o hudbu nestojí atd.

Přesto v pondělí osm tisíc lidí přihlíželo na Václavském náměstí, jak Český národní symfonický orchestr pod taktovkou Marcella Roty zahajuje festival koncertem motivů z hollywoodských filmů od Hvězdných válek až po Piráty z Karibiku.

Zvuky od stánků s grilovanými klobásami a cvakot turistických fotoaparátů ustoupily bouřlivým dechům i ostrým bicím. Můstkem otřásala hudba.

Nejen podobnými open air koncerty Hasenöhrl na festival dobře upozorňuje. Jako ředitel Českého národního symfonického orchestru, jejž zakládal roku 1993, ví, na jaký program slyší publikum – a jaký má potenciál přilákat sponzory.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.