Americký multiinstrumentalista Lenny Kravitz vystoupí 13. listopadu v pražské O2 areně, kde kromě starších hitů představí desáté studiové album Strut.

První singl The Chamber z něj vychází toto úterý, album si Kravitz na své vlastní značce Roxie Records vydá 23. září. Světové turné Kravitz odstartuje 22. října v Moskvě. Za pořádající agenturu Live Nation o tom informoval Petr Novák.

Vstupenky na turné čítající 40 měst v Evropě, Velké Británii a Rusku, budou v prodeji od 27. června. Jejich cena v Česku činí 890 až 1490 korun.

Kravitzovo album Strut obsahuje 12 skladeb. "Tato nahrávka mne přivedla zpět na místo, které na hudbě tak moc miluji, zpět k pocitům, které jsem měl, když jsem byl ještě na střední škole. Je skutečně rokenrolová, je syrová, má duši a vznikla opravdu velmi rychle," uvedl Kravitz.

Ten na albu jako obvykle hraje na kytaru, basu, klávesy, bicí a perkuse.

“Hlavní nástroje jsou kytara, bicí a basa, na pár písních se objevují dechy,” řekl Kravitz vloni časopisu Billboard. “V jedné skladbě účinkuje orchestr, ale povětšinou má deska syrový, prostorný zvuk.”

Kravitz překročil žánry i styly a během 20 let trvající hudební kariéry prodal více než 38 milionů alb po celém světě. Získal čtyři po sobě jdoucí ceny Grammy a je držitelem rekordu pro nejčastěji oceňovaného umělce v kategorii Nejlepší mužský rockový hlasový výkon.

Jeho poslední desky Black and White America z roku 2011 se jen ve Spojených státech prodalo přes 60 tisíc kopií, uvádí firma Nielsen SoundScan.

V České republice Kravitz naposledy vystoupil v listopadu 2011 v pražské O2 areně. Téměř dvouhodinovou show podle pořadatelů sledovalo přibližně 8000 návštěvníků.

Související