Bylo jen otázkou času, než americký zpěvák Bob Dylan začne coby pravý svatý všech písničkářů mít i své atributy.

Muž, jehož mnohoznačné skladby si od šedesátých let vykládá již několikátá generace posluchačů, ovládá písňovou formu s přehledem letopisce, pročež je už řadu let kandidátem na hudební svatořečení.

K němu došlo ve středu, kdy v "chrámu" pražské O2 Areny třiasedmdesátiletý Dylan stanul jako ikona – obklopený čtyřmi mikrofony, dvěma bustami a dvěma zrcadly.

Nahrnutost těch symbolů vylučovala náhodu. Dylan se po většinu dvouhodinového koncertu nehnul z pomyslného piedestalu, vyměřeného přesnými siločarami: zrcadlo za nohama, mikrofony před tváří, alabastrová busta ženy řečené Poezie na levoboku, busta Beethovena za zády.

Jako by říkal: A ty si to, posluchači, nějak vylož.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.