Na světě není slavnější a vlivnější metalová kapela než Metallica, která v úterý vystoupí na pražském Výstavišti.

Koncertovala již na všech světadílech včetně Antarktidy, prodala 54 milionů desek jen v USA a získala devět cen Grammy. Sestava, která hrála se Sanfranciským symfonickým orchestrem i s klavírním virtuosem Lang Langem, přijíždí do Česka tentokrát se speciálním programem.

Ten byl navržen na základě internetového hlasování fanoušků.

Metallica vznikla v Los Angeles v roce 1981 v subkultuře, která pohrdala módním americkým pop metalem a naopak obdivovala tehdejší nové tvrdé kapely z Anglie. Jejich vzorem v začátcích byli Iron Maiden a Motorhead, ale už první skladby nezapřely, že Metallica znala též kalifornskou scénu divokého hardcorového punku.

Od počátku byli vůdčími osobnostmi bubeník dánského původu Lars Ulrich, syn slavného tenisty a věčného soupeře Jana Kodeše, a kytarista James Hetfield. K nim se dva roky nato přes inzerát připojil ještě druhý kytarista Kirk Hammett, čtyřku pak doplnil nadějný baskytarista James Burton.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?