Americký hudebník Bruce Springsteen natočil film.

Ve čtvrtek na svých webových stránkách zveřejnil desetiminutový western, který je inspirován Springsteenovou nedávnou písní Hunter of Invisible Game.

Ve filmu, kde skladba začíná hrát zhruba v polovině, písničkář sám ztvárnil hlavní roli.

Springsteen na snímku spolupracoval s režisérem Thomem Zimnym, autorem nedávných dokumentů o natáčení alb Born To Run a Darkness on the Edge of Town. “O natočení krátkého filmu jsme mluvili skoro celý rok,” vysvětlil na webu Springsteen.

Film považuje hudebník za vyvrcholení dvouletého turné, na němž se svojí kapelou E Street Band odehrál přes sto sedmdesát koncertů.

Poslední část turné se odehrála v Severní Americe, od té doby však Springsteen vystoupil také na portugalském festivalu Rock in Rio či hostoval na letním koncertě Rolling Stones.

Píseň Hunter of Invisible Game se nachází na Springsteenově loňském a zatím posledním albu High Hopes, jeho osmnácté studiové nahrávce.

Podle dřívějších rozhovorů pro časopis Rolling Stone píseň vznikala v průběhu několika let. “Pamatoval jsem si jenom, že se mi líbil její název,” vysvětlil Springsteen.

Teprve když se ke skladbě vrátil, napadl ho prý postapokalyptický příběh o cestovateli, který se v ponurém světě snaží zachovat si lidskost.

Film lze přehrát pouze na Springsteenově oficiálním webu.

Související