Festival Colours of Ostrava hlásí rekordní účast. Během čtyř dnů jej podle pořadatelů navštívilo přes 40 700 lidí, o sedm tisíc víc než v loňském roce.

Nejvíce “táhly” zřejmě bývalý zpěvák legendárních Led Zeppelin Robert Plant a francouzská zpěvačka Zaz, uvedl mluvčí festivalu Jiří Sedlák.

Ředitelka festivalu Zlata Holušová je s průběhem akce spokojená. "S ohledem na program jsme nezaznamenali závažné komplikace. Velké kapely většinou nechválí. Spíše si jen stěžují, když něco není v pořádku. A to se nestalo," řekla Holušová.

Za velký úspěch považuje i rekordní návštěvnost. "Myslím si, že takovéhoto čísla nedosáhl žádný placený festival v Česku.”

V dalším ročníku však pořadatelé cíleně o překonání návštěvnického rekordu usilovat nebudou. "V současné době jsme dosáhli hranice, se kterou jsme spokojeni," řekla Holušová.

Připustila ale, že rezerva ještě je. Kapacita návštěvníků během jednoho dne je nyní dimenzovaná na 40 tisíc lidí za den. Areál by zvládl i 45 tisíc.

Čtyřdenní festival začal v industriálním areálu Dolní oblast Vítkovic ve čtvrtek. Pořadatelé na 15 scénách připravili přes 200 programových bodů, nejen hudebních koncertů, jichž je přes sto, ale také divadelních představení, filmových projekcí, workshopů či besed.

Zrušeno muselo být pouze vystoupení zpěváka Michala Hrůzy a jeho kapely. Hrůza v noci při potyčce v ostravské Stodolní ulici plné barů utrpěl velmi vážné zranění mozku a nyní leží v umělém spánku v ostravské Městské nemocnici. Policie v této souvislosti obvinila z několika zločinů dva mladíky. Oba jsou ve vazbě.

Pořadatelé festivalu Colours of Ostrava zveřejnili i několik čísel. Mezi návštěvníky bylo letos 2000 dětí, ve dvou stanových městečkách vyrostlo více než 2000 stanů, ve kterých spalo okolo 6000 lidí. O chod festivalu se staralo 3100 členů technického personálu, občerstvení návštěvníků zajišťovalo 1000 stánkařů a udržet pořádek pomáhalo 400 členů ochranky.

S kriminalitou prý festival problém neměl. “V jednom případě se jednalo o odcizený batoh, od kterého majitelka na chvíli odešla. Škodu pak vyčíslila na 6000 korun," řekl mluvčí policie Petr Svoboda. O doklady a hotovost přišel také čtyřiadvacetiletý mladík, v noci na neděli pak zloději u stanového městečka vykradli zaparkovaný automobil.

Související