Nemohly tušit, děti oklahomské z katolických škol, proč jim americkou hymnu před fotbalovým zápasem zpívá právě Slovenka. Tehdy, v šestnácti letech, na krku čerstvě s pokutou za zkracování sukně u povinné školní uniformy, si tu příležitost vyprosila u ředitele, přestože slovům pořádně nerozuměla a nabiflovala se je pár minut předtím u dámských toalet.

Necelých deset let nato je z dívky řečené Katarzia fenomén česko-slovenské hudební scény, svéhlavá, neuříditelná písničkářská solitérka, která od španělky rytmizuje místy až rapované songy o svém dospívání a zjevně přitom mluví o celé své generaci. Bude tomu tak i ve středu v areálu Tiskárna na Vzduchu v pražské Stromovce a ve čtvrtek v brněnské Flédě, kde Katarzia vystoupí "se svými frajery", tedy kytaristou Michalem Tölgyessym a bubeníkem Mariánem Slávkou.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.