Poslední dva roky strávila popová zpěvačka Lady Gaga natáčením duetů se sedmaosmdesátiletým veteránem jazzového zpěvu Tonym Bennettem.

Jejich společné album nazvané Cheek to Cheek vyjde letos na podzim, zřejmě krátce poté, co Bennett 20. září vystoupí v Kongresovém centru v Praze.

“Je to legrační, ale v jazzu se cítím o trochu pohodlněji, než když se věnuji popové hudbě nebo R&B,” řekla agentuře AP Gaga, která si prý jazzové standardy sama pro sebe zpívá už od třinácti let.

“Bylo to takové mé malé tajemství, které Tony odhalil. Takže dělat tuto hudbu dnes je pro mě snažší než cokoliv jiného,” dodala.

Osmadvacetiletou Gagu dělí od Bennetta, označovaného za jednoho z posledních velkých jazzových zpěváků, 59 roků. Seznámili se roku 2011 na Bennettův popud po vystoupení Lady Gaga na charitativním galavečeru.

Ještě tentýž rok se Gaga ke zpěvákovi přidala v nahrávce standardu The Lady Is a Tramp, který se následně objevil na Bennettově podzimní desce duetů.

Tento týden spolu oba zpěváci vystoupili znovu na koncertu nazvaném podle nadcházející desky Cheek to Cheek Live. Na podzim jej odvysílá americká televize PBS.

Samotné studiové album Cheek to Cheek se začalo natáčet vloni na jaře a obsahovat má coververze jazzových standardů od Gershwina, Portera, Berlinga a dalších.

Lady Gaga natočila album jazzových duetů s Tonym Bennettem. Podívejte se
Tony_Bennett_Lady_Gaga_-_Anything_Goes_Studio_Video_720p_.mp4.jpg

Podle zpěváka budou i jeho posluchači překvapeni tím, jakou cestu od té doby Gaga pěvecky ušla. “Řeknou, že netušili, jak dobře zpívá,” tvrdí Bennett.

“A jak budou překvapení, až uvidí Tonyho v obleku z masa,” zažertovala zpěvačka, kterou proslavilo právě vystupování v neobyčejných kostýmech.

Na památku z natáčení si prý Gaga nechala vytetovat skeč trumpety Milese Davise, který Bennett, dlouholetý amatérský malíř, nakreslil o přestávce při natáčení.

“Je mezi námi šedesát let, ale když zpíváme, ta propast mizí,” říká Gaga. Ta své poslední studiové album Artpop vydala roku 2012. Tentýž rok přišel Bennett se svojí zatím poslední nahrávkou duetů s latinskoamerickými zpěváky nazvanou Viva Duets.