Není nikdo jako Morrissey.

Když se před 10 lety triumfálně vrátil v plné síle na hudební scénu s deskou You Are The Quarry, publikum fascinovaně naslouchalo písním, ve kterých ublížený a věčně nedoceněný narcista spějící k padesátce s vtipem a nadhledem glosoval vlastní hudební snažení.

"Nesměj se tatínkovu hlasu, zamlada mu něco uvízlo v krku," nabádal mladší generaci posluchačů, která nezažila slávu jeho manchesterských The Smiths v osmdesátých letech.

Okamžitě se stal stadionovou senzací. Vyzrál v moderní podobu satirického Oscara Wildea, obklopen mladistvou kapelou s vizáží a nekompromisním tahem motorkářského gangu přirozeně zaujal místo britské národní pamětihodnosti.

Letošní album World Peace Is None of Your Business je Morrisseyho labutí písní za úspěšným desetiletím. Energie skladeb jako Irish Blood, English Heart nebo All You Need Is Me z předchozích desek je pryč. Ve srovnání s nimi působí nová deska místy jako studiové demo s najatými hráči bez přesných instrukcí, jak postupovat.

Vyvanula i Morrisseyho naléhavost, takže výsledek často působí, jako by si zpěvák odskočil vyřídit něco důležitějšího, než se nahrávka sice elegantně, ale poněkud bez výrazu posune od sloky k refrénu, od jedné hudební výplně k další.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.