V bývalé administrativní budově Českých drah na pražském Smíchově to žije. Střídají se tu koncerty s divadlem, letním kinem, současným uměním a od příštího měsíce i s novou klubovou scénou v berlínském stylu. Sedm let od svého otevření na pražském Smíchově se takzvaná fabrika na umění MeetFactory ocitá ve fázi pozdní puberty. "Z malého zárodku, mimina a dospívajícího spratka se stala rozumná holka," přirovnává pro HN vývoj MeetFactory její zakladatel, umělec David Černý. "Je už penetrovaná, nicméně pořád má své mouchy. Občas se ještě hádáme, ale takové ty první menstruace máme za sebou." 

Své "dítě" vedl Černý odmalička k tomu, aby sbližovalo českou a zahraniční scénu. MeetFactory totiž poskytuje rezidenční pobyty umělcům z celého světa, které nechává tvořit v Praze, a tu tak sbližuje s dalšími metropolemi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.