Rock se vyčerpal a neobjevuje se nikdo, kdo by ho posunul dál. Především staré generaci muzikantů se proto vyplatí "reinventing" – návrat k vlastním kořenům, k tomu, co hudebníkům pomohlo úspěšně odstartovat, a přitom může být aktuální dodnes.

Tak to například udělali veterán Eric Clapton, když v roce 2004 znovu objevil blues Roberta Johnsona, i mladší Metallica, která začala hrát na koncertech své nejzdařilejší Černé album z roku 1991.

Zatím poslední, kdo to zkusil, je americký kytarista, zpěvák a skladatel Tom Petty, který se na nové desce Hypnotic Eye vrátil k tomu, co jej a jeho kapelu Heartbreakers před čtyřiceti lety proslavilo.

Petty a podobně jeho generační souputník Bruce Springsteen byli ve svých začátcích oslavováni jako "noví Dylanové". Tisk je tehdy považoval za písničkáře, kteří se ještě víc než Bob Dylan přiblížili k přímočarému rockovému soundu, ale zůstalo v nich silné sociální vědomí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.