Čistě a přesně začala Kate Bushová zpívat své největší hity. Anglická zpěvačka toto úterý v Londýně odehrála svůj první koncert po pětatřiceti letech.

Šestapadesátiletou Bushovou publikum přivítalo potleskem vestoje ještě předtím, než začala zpívat.

Koncert zahájila skladbou Lily ze svého jednadvacet let starého alba The Red Shoes, dále zahrála titulní píseň desky Hounds of Love, líčí agentura Reuters.

Podle kritika britského deníku Telegraph působila Bushová po celý koncert sebejistě a předvedla solidní hlasový výkon.

List The Independent si pochvaloval druhé a třetí dějství představení, která měla divadelní charakter, “jeden z nejambicióznějších momentů, jaký byl kdy v britském popu k slyšení”.

Také hudební kritik britského Guardianu Alexis Petridis ve své recenzi tvrdí, že koncert Bushové měl zcela jedinečnou atmosféru.

Na pódium si Bushová v úterý přivedla svého šestnáctiletého syna Bertieho, který si zazpíval a v dramatické části představení i zahrál.

Koncert zároveň odstartoval šňůru dvaadvaceti koncertů Bushové, na něž se lístky vyprodaly během 15 minut.

Vystoupení se konají v londýnské hale Hammersmith Apollo, kde zpěvačka koncertovala na svém jediném předchozím turné roku 1979, krátce poté, co s albem Wuthering Heights dosáhla na vrchol anglických hudebních hitparád.

Od té doby Bushová vydala devět studiových desek, žije ale převážně soukromě a poskytuje jen minimum rozhovorů.

Když letos v březnu oznámila nynější sérii vystoupení nazvanou Before the Dawn, řada fanoušků si kvůli tomu dokonce i koupila lístky na letadlo do Anglie, dodává agentura Reuters.

Úterní koncert Bushové, kterou doprovázela kapela a kromě jejího syna další čtyři vokalisté, začaly zhruba ve čtvrtině doplňovat filmové projekce a divadelní vsuvky.

Diváci, uhranutí představením, podle britských kritiků dodrželi přání zpěvačky a nefotili si ji telefony. “Chci být v kontaktu přímo s vámi, ne s vašimi iPhony, iPady či foťáky,” požádala zpěvačka před koncertem na svých webových stránkách.

Hity typu Wuthering Heights, The Man with the Child in His Eys nebo Babooshka ale na úterním vystoupení překvapivě chyběly. Bushová se rozhodla zcela pominout skladby ze svých prvních čtyř desek, konstatovala BBC.

Úterní koncert Bushové skončil písní Cloudbusting, trval bezmála tři hodiny.

Související