Vedle již avizovaného koncertu 29. listopadu v pražském Fóru Karlín vystoupí francouzská zpěvačka a skladatelka Zaz také v Brně.

Její samostatný koncert proběhne 1. prosince v brněnské hale Vodova, kde zpěvačka předvede nejen písně z aktuální desky Recto Verso.

Tentokrát by měla nabídnout delší program, a tedy i širší výběr ze svého repertoáru, který sahá od šansonu k popu, oznámili pořadatelé.

Do Brna zpěvačku pozvali organizátoři místního JazzFestu, přestože nehraje žánrově čistý jazz. "Patří k umělkyním, které mají široký záběr, ale vždy dělají kvalitní muziku," uvedl umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka.

Ten očekává, že cestu na koncert Zaz si najde zejména mladší generace posluchačů.

Na samostatných koncertech se Zaz v České republice představí poprvé. Dvakrát již ale slavila úspěch na festivalu Colours of Ostrava.

Ve Francii je Zaz zřejmě nejpopulárnější zpěvačkou současnosti. "Jejího prvního alba se prodaly dva miliony kusů. Teď spolupracuje se slavnými francouzskými muzikanty, kteří pro ni píšou," řekla ředitelka Francouzské aliance v Brně Aude Martinová.

Ta věří, že brněnská hala s kapacitou 6000 lidí bude plná. Písně Zaz podle Martinové používají například lektoři při výuce francouzštiny.

Vstupenky na koncert jsou od středy v předprodeji za jednotnou cenu 790 korun. V hale budou místa k sezení na tribunách i na stání na ploše pod pódiem.

Jednu z největších hvězd současné francouzské hudební scény – vlastním jménem Isabelle Geffroyová – začal hudební svět objevovat po vydání jejího stejnojmenného debutu, který vyšel v roce 2010.

Kritikou vysoce ceněné album, jehož je zpěvačka většinovou autorkou, na sebe strhlo pozornost písní Je veux, která má na YouTube bezmála 24 milionů zhlédnutí. Alba se prodalo celosvětově přes dva miliony kusů.

Kombinace jazzu, blues, popu a šansonu v podání bezprostřední zpěvačky má úspěch i v České republice. Loni v červnu se její druhé album Recto Verso dostalo do čela tuzemského žebříčku nejprodávanějších nahrávek.

Zpěvačka letos na podzim plánuje turné po střední Evropě. Ještě před Brnem vystoupí 28. listopadu v Bratislavě a o den později v Praze, v prosinci zamíří do Německa.

Související