Hip hop a soudobé rhythm and blues jsou v Česku na okraji zájmu. Češi tradičně milují spíš melodii než výbušné černé rytmy. Přesto je o středeční koncert Pharrella Williamse v pražské O2 areně velký zájem.

Pravděpodobně největší osobnost současné americké R&B scény úspěšně "dělá" hudbu už přes dvacet let, ale teprve v posledních dvou letech vylétla Williamsova popularita do celosvětových rozměrů.

Pharrell Williams je modelovým příkladem velké moderní americké popové hvězdy 20. století, jejíž vliv široce překračuje hudební svět. To jistě není nic nového, ale zatímco hvězdy předchozích generací zkoušely svou popularitu využít k ovlivňování společenského dění, nebo dokonce politiky, Williams je "pop-byznysmen".

K profesi zpěváka, skladatele a principála velké koncertní show přidal roli podnikatele v zákulisí "kultury volného času". Podobně jako zpěvačka Gwen Stefani svým jménem Williams zaštiťuje módní kreativní týmy a je s podivem, že při svém vytížení vůbec stíhá zpívat.

Dokonce dva z absolutně největších globálních hitů na pomezí taneční hudby a klasického popu, které se objevily v posledních dvou letech, Get Lucky od dua Daft Punk a Happy, patří právě jemu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.