Americká soulová zpěvačka Aretha Franklinová vydá 21. října nové album, na němž bude interpretovat skladby dalších známých pěvkyň.

Informovala o tom agentura AP, podle níž osmnáctinásobná nositelka Grammy na desce přezpívala hit Gladys Knightové Midnight Train to Georgia, skladbu People, již proslavila Barbra Streisandová, či píseň I’m Every Woman, se kterou v hitparádách uspěla Whitney Houstonová.

Z novějších skladeb Franklinová sáhla po písni Rolling In The Deep, se kterou nedávno bodovala britská zpěvačka Adele. Právě tuto skladbu Franklinová jako první singl z alba nazvaného Aretha Franklin Sings the Great Diva Classics vydá v pondělí, kdy také vystoupí v televizní talkshow Davida Lettermana.

Dvaasedmdesátiletá zpěvačka na své devětatřicáté desce spolupracovala opět s vydavatelstvím Arista Records a především dvaaosmdesátiletým producentem Clivem Davisem, který ji kdysi přivedl ke slávě. “Sice jsme si od nahrávání na nějaký čas dali pohov, ale dál jsme se přátelili,” vysvětlil Davis časopisu Billboard. Upřesnil také, že nové album začalo vznikat zhruba před dvěma roky.

“Napadlo mě, že by písně dalších slavných zpěvaček mohla tentokrát interpretovat sama královna soulu,” řekl producent v narážce na označení, které bývá s Franklinovou spojené. “Hlasově je v naprosto vrcholné formě. Svým výkonem na této desce dokazuje, že hudba momentálně potřebuje přesně takové velké hlasy,” dodal Davis.

Kromě něj jsou dalšími producenty alba R&B zpěvák Kenneth Babyface Edmonds a také Andre 3000, někdejší lídr dua Outkast. Na desce se dále nachází coververze hitů od The Supremes, Alicie Keys, Etty Jamesové nebo Dinah Washingtonové.

Související