Zbylí členové britské rockové kapely Queen, kytarista Brian May a bubeník Roger Taylor, vystoupí 17. února v Praze. Na velké turné po Evropě, v rámci něhož odehrají 21 koncertů, je doprovodí americký zpěvák Adam Lambert. Pražský koncert se uskuteční v O2 areně, která bude předposlední zastávkou koncertní šňůry. Ta začne ve Velké Británii, zahrne deset evropských států a skončí ve švýcarském Curychu, informoval Petr Novák z pořadatelské agentury Live Nation. Lístky budou v předprodeji od 3. října ráno.

Poprvé Queen vystoupili s Lambertem před pěti lety na talentové soutěži American Idol, kdy zahráli rockovou hymnu We Are The Champions. Později se společně objevili na evropských cenách MTV v Belfastu. V roce 2012 pak v rámci kratšího turné koncertovali v Británii, Rusku, Polsku a na Ukrajině. Loni v září sklidili úspěch na hudebním festivalu IHeartRadio v Las Vegas.

Queen i Lambert slibují větší produkci než před dvěma lety. "Máme v plánu navštívit více měst, a tak jsme se tomu všichni rozhodli přizpůsobit vizuální stránku show i scénou. Budeme samozřejmě hrát všechny hity," uvedl kytarista Brian May s tím, že velká a odvážná je prý i scénografie.

Kapela Queen si drží prodejní rekord ve stovkách milionů jednotek, včetně singlů a alb, jež se umístily na prvních příčkách hitparád. Patří mezi deset nejprodávanějších kapel iTunes všech dob. Začátkem letošního roku byli Queen oficiálně uznáni jako první skupina vůbec, která prodala přes šest milionů alb svých největších hitů ve Velké Británii.

S Lambertem zatím zbylí členové Queen jen koncertují, zpěvák totiž v současné době dokončuje své třetí album. Brian May a bubeník Roger Taylor mezitím na listopad chystají další desku nazvanou Queen Forever s dosud nevydaným materiálem, který natočili ještě se zpěvákem Freddiem Mercurym. Ten zemřel roku 1991, kdy od kapely vzápětí odešel i baskytarista John Deacon.

"Pokaždé, když jsme hudebně spolupracovali s Adamem, tak byl prostě ten nejúžasnější frontman," prohlásil Taylor, podle něhož má Lambert rozsah hlasu tak velký, jako měl Mercury.

Lambertovo debutové album For Your Entertainment si vysloužilo nominaci na cenu Grammy za nejlepší mužský popový hlasový výkon, jeho druhé album Trespassing debutovalo na prvním místě hitparády časopisu Billboard.

Související