Německá kapela Scorpions po čtyřech letech zavítá do České republiky. Jediný koncert odehraje 8. května v pardubické ČEZ Areně. Fanouškům představí své největší hity za 50 let své kariéry, jak informoval Petr Novák z pořádající agentury Live Nation. Vstupenky budou stát mezi 990 a 1390 korunami.

Kapela je od roku 2010 na rozlučkovém turné, kdy oznámila konec kariéry. V tomto roce hrála v České republice hned dvakrát. Do pražské O2 areny na Scorpions přišlo v březnu podle pořadatelů asi 12 tisíc lidí. O měsíc později skupina vystoupila na volebním mítinku ČSSD v Ostravě. Do Ostravy se pak Scorpions vrátili ještě v červnu 2011.

Doménou heavymetalové skupiny jsou rockové balady i rychlé písně. Za dobu své kariéry muzikanti z Hannoveru spolupracovali s Berlínskou filharmonií, vyzkoušeli si elektronické experimenty a vydali akustickou desku. Nejvíc je proslavily hity Rock you like a Hurricane, Still Loving You a Wind of Change, píseň je jedním ze symbolů pádu Berlínské zdi v roce 1989. Pod názvem Pískaná je neodmyslitelnou součástí většiny tuzemských vesnických zábav.

Skupina Scorpions vznikla v roce 1965 nejdřív jako žákovský soubor. Založil jej Rudolf Schenker. Na profesionální dráhu se kapela vydala v roce 1969. Na vrcholu byla v 80. letech. Z roku 1984 pochází deska Love At First Sting, která je považovaná za jejich nejlepší. Z ní také pocházejí jejich největší hity. V současnosti kapela vystupuje v sestavě Klaus Meine (zpěv), Rudolf Schenker (kytary), Matthias Jabs (kytary), Pavel Maciwoda (baskytara) a James Kottak (bicí).

Související