U příležitosti konání veletrhu spotřební elektroniky CES, který v pátek skončil v americkém Las Vegas, začal rockový hudebník Neil Young oficiálně prodávat svůj přehrávač hudby ve vysokém rozlišení Pono. Young nyní poslal prvních 20 tisíc přehrávačů těm, kdo na vznik přístroje přispěli v kampani na serveru Kickstarter, jak informovala agentura AFP.

Young tímto završil několikaletou kampaň za to, aby veřejnost navyklá na levné MP3 přehrávače začala poslouchat hudbu ve vysoké kvalitě. „Znamená to pro mě hodně. Znamená to, že zase mohu začít poslouchat hudbu,“ prohlásil na veletrhu Young, sám renomovaný hudebník, jenž před svojí sólovou dráhou býval členem kapel Buffalo Springfield a sestavy Crosby, Stills, Nash & Young. „Patnáct let jsem neuměl poslouchat hudbu, protože jsem slyšel, co v ní chybí,“ dodal Young v narážce na hudební informace, které se při komprimaci do formátu MP3 ztrácejí.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.