Americká numetalová formace Limp Bizkit, soustředěná kolem frontmana a zpěváka Freda Dursta, bude další ze zahraničních hvězd festivalu Rock for People, který se v tradičním Festivalparku v Hradci Králové odehraje 4. do 6. června. O měsíc později, konkrétně ve dnech 3. až 5. července, se uskuteční také samostatná odnož festivalu Rock for People Europe v Plzni. Konat se bude v bývalé vozovně dopravních podniků v Cukrovarské a v areálu Papíren v Zahradní ulici. Za pořadatele o tom v pondělí informovala Radka Hájková.

"Opravdu nás těší, že jednání s managementem kapely vykrystalizovalo do této podoby a my budeme mít možnost návštěvníkům festivalu a zejména pak fanouškům Limp Bizkit dopřát tento hudební zážitek," uvedl Michal Thomes, dramaturg festivalu.

Americká kapela Limp Bizkit, známá hitem Behind Blue Eyes, se v České republice představila minulý rok na pražském Výstavišti na festivalu Aerodrome. Do metropole se vrátila po pěti letech, předtím hrála v pražské O2 areně. Příznivci Limp Bizkit se nedávno dočkali nové desky nazvané Stampede Of The Disco Elephants.

Mezi dalšími potvrzenými kapelami festivalu Rock for People v Hradci Králové jsou Faith No More, Bastille či Hollywood Undead. Plzeňský festival nabídne balíček evropských interpretů z osmadvaceti zemí v čele s Guano Apes, Parov Stelar nebo The Ting Tings.

"Vzpomínám si, když byli Guano Apes na Rock for People poprvé. Tehdy se stali první velkou zahraniční kapelou, která ve své podstatě katapultovala festival do zorného pole širší veřejnosti a naznačila jeho další směřování vstříc zahraničním kapelám. To se psal rok 1999 a letos se po 16 letech opět necháme touto lavinou strhnout," uvedl Thomes.

I rakouští Parov Stelar podle něj dokazují, že jako pionýři elektro swingu patří stále k vývozním artiklům rakouské hudební scény číslo jedna. "Do Plzně jsme od počátku chtěli elektro swing, tak proč ne ten nejlepší. V Hradci před dvěma roky již svým skvělým vystoupením dokázali, že jejich roztančená show umí vtáhnout do děje," podotkl Thomes.

Související