Britská heavymetalová kapela Motörhead bude jednou z hvězd plzeňské části festivalu Rock for People. Kapela, která vznikla před 40 lety kolem zpěváka a baskytaristy Iana "Lemmyho" Kilmistera, vystoupí v Plzni 4. července. Festival Rock for People se letos kromě tradiční lokace v Hradci Králové představí jako Rock for People Europe v Plzni jako součást programu Evropského hlavního města kultury 2015. V Hradci Králové se festival odehraje od 4. do 6. června v tradičním Festivalparku, v Plzni bude od 3. do 5. července. Za pořadatele o tom informovala Radka Hájková.

V návaznosti na titul města kultury pořadatelé festivalu představí v Plzni minimálně jednu hudební ochutnávku z každé z jednotlivých zemí evropské osmadvacítky. "Dramaturgicky bude program uzpůsoben evropskému střihu. Představí to nejlepší z různých žánrů, vsazené do působivého industriálního prostředí bývalé vozovny dopravních podniků v Cukrovarské a areálu Papírna v Zahradní ulici," řekl jeden z organizátorů Michal Thomes.

Mezi dalšími potvrzenými formacemi plzeňské části festivalu jsou například Guano Apes z Německa, anglický dubstepový kvartet Modestep, pionýři elektroswingu Parov Stelar z Rakouska, anglická skupina The Ting Tings či britský muzikant a zpěvák Pete Doherty. V Hradci Králové na Rock for People zahrají Limp Bizkit, Faith No More, Bastille či Hollywood Undead.

Britské trio Motörhead soustředěné kolem frontmana, zakládajícího člena a nejvýraznější postavy kapely Lemmyho, který ještě před založením Motörhead dělal "bedňáka" Jimimu Hendrixovi, momentálně hraje v sestavě Lemmy, Phil "Wizzo" Cambell a Mikkey Dee. Ani po 40 letech fungování se jejich fanouškovská základna netenčí a popularita neopadá. Motörhead jsou letos hlavními hvězdami na několika obřích evropských festivalech.

Související