Anglický hudebník a producent taneční hudby Jamie xx z populárních The xx chystá sólové album. Desku nazvanou In Colour vydá 6. června na značce Young Turks, jak ve svém dubnovém čísle informuje časopis Mixmag.

Tomu hudebník řekl, že na albu pracoval několik posledních let. Album obsáhne singly Girl a Sleep Sound, které Jamie xx již vloni uvolnil na internetu, či skladbu Alba, již vydá u příležitosti letošní akce Record Store Day.

Jako hosté se na desce Jamieho xx objeví také producent Four Tet a kytaristka a zpěvačka Romy Madley Croftová z The xx.

I tato sestava, která po koncertech ve strahovském klubu 007 a pražské Lucerně hrála v Česku naposledy na Colours of Ostrava, chystá pokračování svého tři roky starého alba Coexist. „Máme spoustu skladeb, jen ještě nejsou dokončené,“ uvedli členové kapely v listopadovém otevřeném dopisu fanouškům. Dodali v něm, že na nových skladbách pracovali na Islandu, v Londýně a v Texasu.

Jamie xx, celým jménem Jamie Smith, se sólově angažuje již několikátým rokem. Produkoval nahrávky pro Aliciu Keysovou a Drakea, sám připravil remixy skladeb Radiohead nebo Florence and the Machine. Roku 2011 právě na labelu Young Turks vydal album We’re New Here, na němž remixoval rok staré skladby zesnulého rappera Gila Scotta-Herona.

Související