V pražské O2 areně vystoupí 4. června příštího roku britská skupina Muse. Zahraje tu v rámci světového turné The Drones World Tour, které se koná při příležitosti vydání jejich sedmého studiového alba s názvem Drones.

O koncertu v pátek informoval Jaroslav Svoboda, vedoucí programového oddělení O2 areny. Vstupenky v cenách od 1290 korun budou v prodeji od 18. září.

Muse, kteří v Česku naposledy vystoupili v listopadu 2012, jsou některými hudebními publicisty označováni za nejlepší koncertní kapelu současnosti.

Hudební kritici vyzdvihují charisma frontmana Matthewa Bellamyho, doplněné do posledního detailu promyšlenou audiovizuální show.

Při své poslední návštěvě v Praze britští rockeři představili písně z alba The 2nd Law i starší hity jako Supermassive Black Hole nebo Starlight.

V Česku Muse zahráli již v roce 2010, kdy se jejich velkolepá světelná show podpořená čistým zvukem stala jedním z vrcholů programu festivalu Rock for People.

Skupina Muse vznikla v roce 1994 v britském Teignmouthu, kde se dali dohromady zpěvák, kytarista a klávesista Matthew Bellamy s baskytaristou Christopherem Wolstenholmenem a bubeníkem Dominikem Howardem. Debutové album Showbiz vyšlo v roce 1999. S albem Resistance v roce 2009 se hned po vydání vyšvihli do čela britské hitparády.

Související