Francouzská zpěvačka Zaz přidává druhý koncert v pražském Foru Karlín. Kromě neděle 29. listopadu, na kdy už jsou vstupenky téměř vyprodané, tak v Praze zazpívá i o den později, tedy 30. listopadu. Ve středu o tom informovali pořadatelé.

Vstupenky v ceně 1190 korun za kus jsou již v prodeji.

Zaz se do Česka vypraví v rámci nového turné, v úterý 1. prosince bude koncertovat také v Ostrava aréně, tedy někdejší ČEZ Areně.

„Přiveze zbrusu nový koncertní program, který před českým publikem dostane šanci spatřit pouze francouzské, německé a japonské publikum,“ uvedli pořadatelé.

Zpěvačka turné zahájí 25. října ve francouzském Le Mans, před Prahou se vypraví ještě do Leverkusenu, Lipska a také japonského Tokia a Osaky. Turné skončí v březnu 2016 opět ve Francii.

Zaz, která studovala konzervatoř a od poloviny 90. let žila v Bordeaux, nejprve dlouho zpívala po kabaretech a také buskovala na francouzských ulicích.

„Dělala jsem jazz, blues, vystupovala po kabaretech a v barech, zpívala na Montmartru. Zkoušela jsem všechno, vzdělávala jsem se, posouvala dál, až vyšel článek v Le Monde, pak se seběhla další média,“ popsala Zaz vloni Hospodářským novinám, co předcházelo vydání jejího debutového alba v roce 2010.

Tomu nejprve do francouzských a později i dalších evropských rádií pomohl především hit Je Veux a tři písně, které pro Zaz napsal populární zpěvák Raphaël Haroche.

V roce 2013 zpěvačka vydala album Recto Verso a naposledy vloni v listopadu desku Paris, na níž se v produkci Quincyho Jonese, někdejšího spolupracovníka Michaela Jacksona, silněji věnovala interpretaci takzvaného jazz manouche, tedy francouzské podoby cikánského swingu populárního až do 50. let.

Související