Podobně jako nedávno ve Velké Británie budou i v Německu mít vinyly vlastní prodejní hitparádu. Tamní asociace Bundesverband Musikindustrie ve čtvrtek oznámila, že za první tři čtvrtletí roku 2015 se prodalo 1,4 milionu vinylů, což představuje meziroční nárůst o 25 procent.

Kvůli dlouhodobému nárůstu začne BVMI každý měsíc zveřejňovat seznam dvaceti nejprodávanějších vinylových desek.

„Vinyly jsou momentálně tou částí trhu s fyzickými nahrávkami, která stoupá. A jde o dlouhodobý trend,“ uvedl ředitel BVMI Florian Drücke.

První vinylový žebříček byl tak v Německu nyní zveřejněn krátce před týdnem řečeným Record Store Week, který má podpořit právě prodeje vinylových nahrávek.

Nejprodávanějšími vinyly v Německu byla za minulý měsíc nahrávka Iron Maiden navaná The Book of Souls, nová deska kytarista Davida Gilmoura jménem Rattle That Lock a také nové album thrashmetalové kapely Slayer zvané Repentless.

Z německých hudebníků se nejlépe umístil Farin Urlaub Racing Team, což je sólový projekt kytaristy a zpěváka Farina Urlauba z populární punkrockové kapely Die Ärzte.

Prodeje vinylů v posledních letech rostou celosvětově. Letos v dubnu britská společnost The Official Charts Company před tamním Record Store Dayem obdobně zavedla žebříček vinylových nahrávek.

Za první čtvrtletí roku 2015 ve Velké Británii vzrostl prodej vinylových nahrávek meziročně o 69 procent.

Související