Slavný britský zpěvák David Bowie vydá začátkem roku 2016 nové album, které se bude jmenovat Blackstar. Nejspíš se objeví již 8. ledna, tedy v den hudebníkových 69. narozenin, uvedl britský deník The Daily Telegraph.

Celkem sedm nových písní bylo nahráno v newyorských studích Magic Shop a jsou prý "naprosto bláznivé".

Deník The Times dodal, že album ovlivnily německé kapely Kraftwerk a Can. Bowie prý desku natočil s jazzovými muzikanty.

Titulní singl, který se na albu nachází, bude představen 19. listopadu. Je prý dlouhý deset minut a obsahuje gregoriánský chorál, soulovou část, elektronické beaty a Bowieho unikátní vokály, popsal britský list. Ihned po zveřejnění informace o vydání alba zaplavili Bowieho fanoušci sociální sítě svými nadšenými reakcemi.

Nové album, které bude Bowieho již pětavacátou studiovou nahrávkou, má trvat 45 minut. Část písně Blackstar Bowie použije také jako titulní skladbu nového britského televizního seriálu The Last Panthers, který vysílá televize Sky Atlantic.

David Bowie naposledy roku 2013 vydal album The Next Day. Přerušil tím desetiletou nahrávací odmlku a s úspěchem se vrátil do hudebního průmyslu.

Album se vyšvihlo do čela žebříčku nejprodávanějších desek ve Velké Británii a na druhé místo ve Spojených státech.

Související