V rámci světového turné The Book of Souls vystoupí slavná metalová skupina Iron Maiden 5. července příštího roku v pražském Edenu. Pod širým nebem představí skladby z dvojalba The Book of Souls, které se ve více než 40 zemích včetně České republiky umístilo na prvním místě prodejních žebříčků. Za pořádající společnost Live Nation o tom informoval Petr Novák.

"Nemůžeme se dočkat, až se vrátíme na turné. Maiden turné prospívá, a dostat se blíž k našim fanouškům je to, co nás baví nejvíc. Až turné na konci února odstartuje v USA, tak to bude od naší poslední show na Sonisphere ve Velké Británii 19 měsíců, takže už jsme nedočkaví. Bude skvělé opět vidět naše fanoušky v České republice, kde si koncertování vždycky užíváme," uvedl zpěvák Bruce Dickinson, který se na začátku letošního roku léčil s rakovinou jazyka.

Vstupenky v cenách 1250 až 1990 korun budou v prodeji od 16. listopadu. Předkapelou na turné The Book Of Souls budou The Raven Age.

"Samozřejmě že jsme se dosud nerozhodli pro přesný seznam skladeb, které budeme hrát, a nebudeme ho znát, dokud nezačneme zkoušet, ale opravdu se moc těšíme, až představíme naše nové skladby na koncertech. Zejména proto, že nahrávání také probíhalo z velké části naživo," podotkl Dickinson.

Koncertu britské heavymetalové legendy Iron Maiden loni aplaudovala vyprodaná desetitisícová aréna Velodrom v Brně. Program byl většinou složený z písní, které zazněly už při vystoupení skupiny v Praze v roce 2013. Dvouhodinová show nabídla především starší hity z 80. let.

Iron Maiden jsou považováni za jednu z nejvlivnějších metalových kapel. Za dobu své existence prodali téměř 90 milionů alb a odehráli více než 2000 vystoupení v 58 zemích po celém světě. Doposud vydali 16 studiových desek, poslední The Book Of Souls letos.

Související