Americký písničkář Bob Dylan si na své úterní a středeční vystoupení v Itálii objednal extra bodyguardy. Informoval o tom italský deník Corriere della Sera, podle nějž má Dylan v úterý a ve středu hrát v divadelním sálu Manzoni Bologna v italské Boloni.

Vstup na oba koncerty bude venku střežit policie, uvnitř se má nacházet dalších dvanáct ozbrojených stráží. Někteří budou stát přímo mezi diváky, další mají na Dylanovo přání hlídat vstup do zákulisí a vchody do haly.

Podle uměleckého ředitele divadla Giorgia Zagnoniho je to poprvé, kdy umělec požádal o zvýšené bezpečnostní opatření. Jeho požadavky jsou ale po pátečních teroristických útocích v Paříži pochopitelné, řekl italskému listu Zagnoni a připomněl, že v sále nelze dostatečně rychle nainstalovat detektory kovu. Ty se běžně nacházejí u vstupu do sportovních arén, kde Dylan v Evropě zpravidla hrává.

Zcela jinak se k teroristickým útokům ve středu postavila americká countryová zpěvačka Rosanne Cashová. Dcera zpěváka Johnnyho Cashe v rozhovoru pro deník New York Times řekla, že chce co nejdříve vystoupit v pařížském klubu Bataclan. Právě tam teroristi v pátek postříleli 89 lidí a další desítky zranili.

"Jakmile se ty útoky přihodily, zavolala jsem svému manažerovi, aby nám v Bataclanu ještě do konce roku sehnal hraní," uvedla Cashová.

Sama prý má krásné vzpomínky na to, jak v Bataclanu vystoupila roku 1990. Stalo se tak v rámci turné k albu Interiors. Na cestě ji doprovázel i tehdejší manžel a hudebník Rodney Crowell.

Související