Barbadoská zpěvačka Rihanna potřetí přijede do Česka. V rámci turné ke své nadcházející nahrávce nazvané Anti vystoupí 26. července 2015 v pražské Synot Tip areně, tedy na fotbalovém stadionu Eden ve Vršovicích. Rihanna to oznámila na svých stránkách.

Turné zpěvačka začne 26. února v kalifornském San Diegu, do 12. srpna absolvuje jedenašedesát koncertů. Na evropské části šňůry, která potrvá dva měsíce, mají zpěvačce předkapelu dělat kanadský R&B zpěvák řečený The Weeknd a americký rapper Big Sean. Vstupenky na koncerty by se podle Rihannina webu měly začít prodávat 3. prosince.

Novým projektem Anti se Rihanna vrací na nahrávací scénu. Zatímco v letech 2009 až 2012 vydala čtyři alba, od desky Unapologetic, vydané v listopadu 2012, s žádnou novou nahrávkou nepřišla.

Vypustila pouze singly nazvané Bitch Better Have My Money, American Oxygen a píseň FourFiveSeconds, kterou natočila s Kanyem Westem a Paulem McCartneym.

Nové LP Anti dle spekulací v hudebním tisku produkovali Kanye West, DJ Mustard a David Guetta, na některých písních podle výroků Rihanny ze starších rozhovorů spolupracovala anglická zpěvačka Charli XCX.

Americký časopis Rolling Stone odhaduje, že deska bude po vydání patrně nějaký čas exkluzivně k dispozici jen na streamovací službě Tidal, než ji Rihanna poskytne konkurenčním platformám.

Přesné datum vydání ani obsah nahrávky ale Rihanna zatím neupřesnila. Jen na ni znovu upozornila tento víkend reklamami během udílení  cen American Music Awards. Hudební publicisté tipují, že album vyjde mezi 27. listopadem, kdy novou nahrávku vydává někdejší přítel Rihanny Chris Brown, a 4. prosincem, kdy své nové album pošlou na pulty britští Coldplay.

Světové turné i album Anti sponzoruje společnost Samsung, která Rihanně minulý měsíc údajně zaplatila 25 milionů dolarů. Informaci o sponzorství přinesl newyorský bulvární deník New York Post, Rihanna však logo Samsungu využívá v oficiální reklamní kampani.

Firma rovněž provozuje webové stránky Antidiary.com, na nichž Rihanna přibližuje, jak nahrávka vznikala. Oficiální výše sponzorského příspěvku Samsungu ale není známá.

Zpěvačka má uzavřenou smlouvu se společností Roc Nation vedenou rapperem Jay-Z, který se Samsungem dlouhodobě spolupracuje. Roc Nation je také partnerem pořadatele koncertů Live Nation. Ten bude patrně stát i za tuzemským vystoupením Rihanny v pražském Edenu příští rok.

Letos sedmadvactiletá Rihanna již v Praze koncertovala dvakrát. Poprvé v březnu 2008 v areně HC Sparta Praha představila svoji tehdejší nahrávku Good Girl Gone Bad. V prosinci 2011 už koncertovala v O2 areně v rámci turné k albu Loud.

Související