Americká písničkářka Lera Lynnová má ve skutečnosti daleko k postavě, kterou ztvárnila ve druhé řadě seriálu HBO Temný případ. Tam v potemnělém baru, kde se potkávali protagonisté, zpívala smutné balady s drogovou tematikou.

Jak nyní Lynnová řekla agentuře AP, ani hlavní herci Vince Vaughn a Colin Farrell ji patrně nikdy neviděli bez make-upu, šrámů a modřin na rukou, temných kruhů pod očima, mastných vlasů a nažloutlých zubů. „Naštěstí v hotovém seriálu to nebylo tolik vidět,“ říká nyní Lynnová, která žije v Nashvillu v americkém státě Tennessee. „Ale jednou jsem Colina a Vince musela ujistit, že ve skutečnosti jsem zdravá a normální bytost.“

Lynnovou si vybral producent soundtracku a skladatel T-Bone Burnett, aby mu do oceňovaného, temně laděného seriálu pomohla napsat písně. Mělo to ale háček. Když začínala, Burnett ani tvůrce Temného případu Nic Pizzolatto jí nemohli o příběhu říct víc, než že se má pokusit napsat písně o drogách.

Nakonec si Lynnová vzala na pomoc i cenou Grammy vyznamenanou písničkářku Rosanne Cashovou, která pro seriál složila například skladbu My Least Favorite Life. Ta se v podání Lynnové stala nejvýraznější písní celé druhé řady.

„Snažila jsem se vytvořit postavu do seriálu, o kterém jsem vůbec nic nevěděla,“ ohlíží se Lynnová dnes, kdy už se znovu věnuje vlastní tvorbě. Momentálně pracuje na nové desce a chystá se na turné po Spojených státech i zahraničí. V lednu vystoupí dvakrát v Londýně, pak se přesune do Ruska, kde ji čekají koncerty v Moskvě a Petrohradu.

Její poslední album The Avenues z roku 2014 mělo nejblíž k žánru americana, tedy jakémusi mixu tradičních amerických hudebních stylů, v tomto případě s převažujícími vlivy country. Díky čistému, místy šeptavému hlasu si Lynnová po vydání desky vysloužila srovnání s Joy Williamsovou z dnes již rozpadlého dua The Civil Wars.

Nové album, které jí produkoval americký countryový zpěvák a kytarista Joshua Grange, vydá Lynnová začátkem příštího roku.

„Určitě jsou v mé hudbě místa, která mají nádech Temného případu,“ míní Lynnová, ale hned dodává, že by svoji muziku takto nerada škatulkovala. „T-Bone Burnett mě kdesi zahlédl, a proto si mě do seriálu vybral,“ vysvětluje.

A Lynnová je za to ráda – díky roli v Temném případu na sebe upozornila, a když dnes tyto písně hraje na koncertech, vystoupení prý díky tomu mají lepší atmosféru.

„Sahám po nich ve chvíli, kdy to publikum nejméně čeká,“ tvrdí Lynnová. „Tím se vše na chvíli zastaví. A pak do toho s kapelou zase pořádně šlápneme,“ dodává.

Související