Jednou z hlavních hvězd letního festivalu Benátská! v Liberci bude britský zpěvák Tom Jones. V pátek 29. července na hlavním pódiu zazpívá své největší hity i skladby z posledních tří alb.

"Usilovali jsme o něj několik let. Jeho tvorbu zbožňujeme. Poslední tři nahrávky Praise & Blame, Spirit In The Room a Long Lost Suitcase patří navíc mezi naše nejoblíbenější," uvedl ředitel festivalu Pavel Mikez.

Tom Jones koncertoval v Česku třikrát, naposledy před pěti lety v Brně. Předtím měl dva koncerty v Praze.

Jones začínal jako bubeník a později se dostal ke zpěvu. První album vydal v roce 1965 a od té doby prodal více než 100 milionů nosičů. Majitel drsného barytonu s širokým stylovým záběrem spolupracoval mimo jiné s Vanem Morrisonem, experimentoval s hip hopem, popem i rockem. Je považován za jednoho z kmotrů moderního soulu a ovlivnil nejednu současnou hvězdu.

V roce 2006 získal titul rytíře. Mezi největší Jonesovy hity patří písně Sexbomb nebo Burning Down the House, nazpívaný společně se švédskou popovou skupinou The Cardigans a zpěvačkou Ninou Perssonovou.

Rockový festival Benátská! loni navštívilo 17 tisíc lidí. Letos se bude ve sportovním areálu ve Vesci konat od 28. do 31. července.

Koncept dle pořadatelů bude podobný jako loni, kdy program stál na českých a slovenských kapelách a ty doplňovali zahraniční hosté Helloween a Village People.

Kromě Toma Jonese by měl letos vystoupit ještě jeden zahraniční "headliner", jeho jméno zatím ale pořadatelé nezveřejnili. Z českých a slovenských kapel vystoupí Mandrage, Divokej Bill, Olympic, Tublatanka nebo Hana Zagorová.

Související