Hudební skladatel, kytarista, zpěvák a textař Michal Pavlíček oslaví své šedesáté narozeniny, které připadají na 14. února, sérií vystoupení s kapelou Stromboli.

Turné nazvané Fiat Lux Tour Stromboli začalo v úterý v Kongresovém centru ve Zlíně a skončí 9. března v Bratislavě. Mezitím v Praze oslaví Pavlíček své jubileum koncertem s názvem 60 Pět tuctů Čombeho ve Foru Karlín. Vystoupení se zúčastní mnoho hostů z různých Pavlíčkových projektů.

"Určitě jsou to nejlepší oslavy, když jsem se svými spřátelenými hudebníky. Na pódiu jsem nejvíce doma, tam si to užijeme," řekl Pavlíček.

"Koncert v Karlíně bude dárek pro mé fanoušky i pro mě, protože jsem si z toho udělal takový happening, kde bude velký dechový orchestr a spousty známých. Prostě taková narozeninová jízda," dodal.

Michal Pavlíček začínal v jazzrockových souborech Expanze, Bohemia a Horký dech Jany Koubkové. Nejvíce se proslavil s Pražským výběrem.

S Kamilem Střihavkou a Otou Balagem stál u zrodu projektu B.S.P., svou instrumentální tvorbu prezentoval se souborem Big Heads, spolupracoval se zpěvačkou Monikou Načevou, napsal skladby k desítce představení v různých divadlech, připravil scénickou hudbu pro představení Višňového sadu v Divadle na Vinohradech.

Je autorem muzikálů Dáma s kaméliemi, Obraz Doriana Graye a Excalibur. Složil hudbu i k televizním seriálům Dobrá čtvrť a Místo v životě. Loni se objevil na albu Sociální síť, na kterém se podíleli Michal Horáček a Richard Müller.

"Mám rád muziku jako široký horizont. Celý život jsem byl rád za výlety do všech jejích možných oblastí. Líbí se mi barevnost hudby a tak vnímám i život. Nejsem zaměřený jen jedním směrem," podotkl Pavlíček.

Ten prý ještě o prázdninách nevěděl, zda bude mít úspěšný projekt Stromboli s Bárou Basikovou pokračování. "Jedná se o výsledek přirozeného vývoje, protože nás ty koncerty bavily. Vzplál dávný oheň a prostě se nám to zalíbilo. Neměli jsme původně žádnou vizi, jak dlouho budeme hrát," uvedl.

Koncert

Michal Pavlíček 60

17. února, 19 hodin

Forum Karlín, Praha

Za svou nejbližší hudební budoucnost Pavlíček považuje nové album a prosincový velký koncert v O2 areně s Pražským výběrem. "V letních měsících nás čeká tažení po hradech na festivalu Hrady.CZ s našimi starými písněmi. Nové skladby představíme na podzim,“ uvedl.

„Bude těžké to sladit dohromady, ale když už jsme v Pražském výběru přežili všechny ty bratrovražedné boje, tak se na nějaké desce musíme domluvit," dodal.

Pavlíček je dnes otcem tří synů, osmiletý Matyáš se mu narodil až ve druhém manželství po padesátce. "Tohle pozdní otcovství má své kouzlo, hodně si to užívám. O muziku Matyáš zájem nejeví, i když ve dvou letech ho kytary bavily. Ale já nejsem otec, který by své děti k něčemu nutil. Já jsem také ke kytaře přišel sám ve čtrnácti," sdělil.

Související