Americký písničkář Bob Dylan chystá nové album nazvané Fallen Angels. Dylan to v pondělí uvedl na svých webových stránkách, když oznámil nadcházející turné po USA. Za každý pár zakoupených vstupenek posluchači dostanou kód na stažení Dylanova nového alba, stojí na stránkách.

Turné, na němž bude Dylanovi dělat předskokanku soulová a bluesová zpěvačka Mavis Staplesová, začne v červnu a zahrne sedmadvacet vystoupení po Spojených státech.

Bližší podrobnosti o své sedmatřicáté studiové desce Dylan nesdělil. Podle reprodukce plakátu, jejž zveřejnil na své facebookové stránce, album vyjde 20. května.

Letos čtyřiasedmdesátiletý zpěvák, kytarista, klávesista a harmonikář naposledy vloni v únoru vydal desku Shadows in the Night. Na ní interpretoval písně spojené s Frankem Sinatrou.

Dylanův někdejší producent Daniel Lanois později řekl, že Dylan ho navštívil a pustil mu jednadvacet sinatrovských písní. „Natočil dvě alba, ne jedno,“ upřesnil Lanois.

Dylanovi fanoušci proto od té doby očekávají, že Dylan vyrukuje s další sinatrovskou nahrávkou. Tou se zřejmě stane nynější album Fallen Angels.

Bob Dylan minulý týden prodal svůj osobní archiv textů, dopisů, audionahrávek a filmů. Získala je univerzita v oklahomské Tulse, badatelům budou materiály k dispozici zhruba za dva roky. Podle deníku New York Times archiv pro univerzitu za částku mezi 15 až 20 miliony dolarů koupila nadace George Kaiser Family Foundation.

Související