Hlavní hvězdou elektronické scény festivalu Colours of Ostrava bude letos islandské duo Kiasmos, které kombinuje klasickou hudbu s technem. Mezi dvanácti interprety na této scéně bude též britský DJ Erol Alkan.

"Loňský koncept výběru zaměřeného na to nejzajímavější ze současné elektronické scény jsme se pro velký úspěch rozhodli zopakovat," řekla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Pořadatelé podle ní tentokrát scénu umístí do velkého stanu nedaleko Dolu Hlubina. Ten bude stejně jako loni sloužit coby oficiální afterparty zóna po uzavření hlavního areálu.

Po čtyřech letech do České republiky na Colours of Ostrava se svým DJským projektem UNKLE Sounds zavítá James Lavelle, ústřední postava slavné britské trip-hopové legendy UNKLE.

Další host, britský rodák Erol Alkan, je uznávaný jako jeden z největších mistrů remixování a DJského řemesla. "Podílel se na deskách Klaxons nebo Franz Ferdinand, vystoupil po boku Daft Punk či Madonny," uvedl dramaturg elektronické scény Adam Kaňa.

V České republice se Erol Alkan představí poprvé.

Patnáctý ročník Colours of Ostrava proběhne od 14. do 17. července. Vystoupí na něm i islandská skupina Of Monsters and Men. Autoři hitu Little Talks v Česku rovněž zahrají poprvé.

Další velkou hvězdou bude britský písničkář Passenger. Klip k jeho písni Let Her Go na internetu vidělo víc než 800 milionů lidí. Hostem Colours bude dále Anohni, tedy nový projekt zpěváka Antonyho Hegartyho z kapely Antony and the Johnsons.

Loni Colours of Ostrava navštívilo přes 43 tisíc návštěvníků, festival nabídl přes 300 programových bodů na 16 otevřených i krytých scénách.

Související