Na festivalu Colours of Ostrava letos vystoupí dcera rabína Victoria Hannaová z Izraele, která rapuje starověké židovské texty, nebo polská herečka a zpěvačka Maria Peszeková, jak v úterý oznámili organizátoři.

Kontroverzní polská umělkyně v Česku stráví část léta, po ostravském festivalu se představí také jako hlavní zahraniční hvězda na festivalu Štěrkovna Open Music v Hlučíně na Opavsku.

Program letošního ročníku Colours of Ostrava obohatí i další ženské hlasy. Přijede devatenáctiletá norská zpěvačka Aurora, která na sever Moravy přiveze pohádkově temný elektropop, nebo nizozemská zpěvačka vystupující pod uměleckým jménem Kovacs, která svým syrově zabarveným hlasem připomíná nejen Amy Winehousovou.

Dále na festivalu vystoupí norská elektropopová zpěvačka, skladatelka, textařka a hudebnice Susanne Sundförová.

Nekonformní polská zpěvačka Maria Peszeková je známá jako herečka z filmů Agnieszky Hollandové a Jerzyho Stuhra.

"Už léta nedává polským konzervativcům spát, má blízko k popu, rocku, kabaretu i punku a doma je za celebritu, od níž se čekají nekonformní činy," uvedl mluvčí festivalu Jiří Sedlák.

Podle něj Peszeková v minulosti zazářila na divadelních prknech, v televizi a ve filmech. Extrémní pozornost na sebe ale strhává hudbou. Produkuje otevřené, emotivní a silně provokativní písně.

Patnáctý ročník Colours of Ostrava se uskuteční od 14. do 17. července. Vystoupí na něm i islandská skupina Of Monsters and Men. V Česku autoři hitu Little Talks zahrají poprvé.

Další velkou hvězdou bude britský písničkář Passenger. Klip k jeho písni Let Her Go na internetu vidělo víc než 800 milionů lidí. Už dříve oznámeným jménem je také zpěvák Anohni neboli hlas kapely Antony & the Johnsons se svým novým elektronickým projektem.

Loni Colours of Ostrava navštívilo přes 43 tisíc lidí, festival nabídl přes 300 programových bodů na 16 otevřených i krytých scénách.

Související