V pražském Foru Karlín na podzim vystoupí anglická písničkářka PJ Harvey. Šestačtyřicetiletá hudebnice a zpěvačka vystoupí 13. října ve Foru Karlín, oznámila v pondělí pořadatelská agentura Charm Music.

Vstupenky budou v prodeji od středy 13. července za 1250 korun.

Harvey se do české metropole vrátí po pěti letech, na podzim 2011 vystoupila ve vyprodaném velkém sále Lucerny. Řada jejích tuzemských posluchačů se ale na koncert Harvey vypravila minulý týden na slovenský festival Pohoda v Trenčíně.

Tam písničkářku doprovodila devítičlenná kapela vedená hudebníky Mickem Harveym a Johnem Parishem, s nímž PJ Harvey spolupracuje již od konce 80. let.

"Stále zlehka natřásá černou čelenku z ptačích per, která jí zůstala ve vlasech z posledního turné, ale už není oblečená jako černá vdova truchlící za zabité britské vojáky. Přestože zpívá, že ,ty tam jsou časy, kdy Anglie tančila‘, sama mezi hudebníky proplouvá tanečním krokem, gestikuluje, soustředí se na hlas – krásný, altový, dobře udržovaný," napsaly o koncertu Hospodářské noviny.

Harvey na aktuálním turné propaguje svoji letošní desku Hope Six Demolition Project. Zpěvačka se díky ní vrátila ke koncertování, od roku 2011 odehrála každý rok jen několik vystoupení.

Související