Na brněnský JazzFest se příští rok vrátí klavírista Chick Corea, který již získal přes dvě desítky cen Grammy.

Pětasedmdesátiletý Američan v Brně naposledy s úspěchem vystoupil vloni, kdy spolu se zpěvákem Bobbym McFerrinem vyprodali halu Vodova. Tentokrát se Corea představí v triu s kontrabasistou Eddiem Gomezem a vyhledávaným bubeníkem Brianem Bladem, taktéž opakovaným účastníkem brněnského festivalu.

Corea je stylový chameleon, kromě jazzu se věnoval vážné hudbě či třeba flamenku, střídá projekty, vystupuje v různých sestavách.

Brněnské publikum 4. května v Bobycentru zjistí, jak Coreovy schopnosti vyniknou v základním jazzovém formátu, tedy v triu. Co v Brně zazní, zatím pořadatelé nevědí.

"Jeho výběr repertoáru bývá spontánní, těžko se dá říci, co přesně bude hrát," uvedl umělecký ředitel JazzFestu Vilém Spilka.

Chick Corea v Brně vystoupil poprvé v roce 2013 s projektem The Vigil. O dva roky později následoval hudební dialog se zpěvákem a improvizátorem McFerrinem.

Také nyní má Corea několik paralelních formací, s nimiž koncertuje po světě. Ať už se zrovna věnuje čemukoliv, sklízí uznání odborníků. Zatím poslední ceny Grammy s pořadovými čísly 21 a 22 získal za rok 2014, a to za album Trilogy a improvizované sólo ve skladbě Fingerprints.

Brněnský JazzFest, dnes patrně největší přehlídka jazzové hudby v Česku, se tradičně koná na jaře. "Kompletní program festivalu zveřejíme na přelomu ledna a února," uvedl výkonný ředitel Vlastimil Trllo.

Mimořádné koncerty pořadatelé přinášejí také během celého roku, například tuto středu vystoupí v Sonocentru americký kytarista John Scofield. Sál bude plný.

Související