Americká rocková skupina Linkin Park se 11. června příštího roku po deseti letech vrátí do Prahy jako hlavní hvězda čtvrtého ročníku festivalu Aerodrome.

Vstupenky na Aerodrome festival 2017, který se tentokrát uskuteční na Letišti Praha Letňany, budou v prodeji od pátku 18. listopadu v síti Ticketportal.

Aerodrome v uplynulých letech přivezl do Česka například Metalliku, System Of A Down, Korn, Alice in Chains nebo Limp Bizkit.

Linkin Park v České republice koncertovali naposledy v létě v roce 2008 v Brně, rok předtím v Praze, stejně jako v roce 2003.

Na světové turné se kapela příští rok vydá, aby upozornila na své sedmé studiové album, které právě nahrává.

Kalifornská skupina hraje takzvaný nu metal, tedy hudbu na pomezí metalu a hard rocku s příměsí elektronické alternativy a hip hopu.

Kapela vznikla v roce 1996. Debutovala v roce 2000 albem nazvaným Hybrid Theory, které si koupilo 19 milionů fanoušků.

Šest dosud vydaných studiových desek Linkin Park patří k hudebním bestsellerům, prodalo se jich přes 50 milionů. Zatím poslední deska The Hunting Party z roku 2014 se dostala na první místo v přehledu nejprodávanějších alb na iTunes v 67 zemích.

Na Facebooku sleduje kapelu Linkin Park 62 milionů fanoušků a obdobné popularitě se hudebníci těší také na YouTube, kde mají bezmála sedm milionů předplatitelů a celkový počet zhlédnutí jejich videí přesahuje pět miliard.

Související