Výroční hudební Ceny Anděl, které dosud pořádala Akademie populární hudby, budou mít pravděpodobně už od příštího ročníku nového organizátora.

Agentura Lewron Music Center se po třinácti letech rozhodla ceny opustit a vrátila licenci. Ve čtvrtek to za agenturu oznámila její mluvčí Eliška Lattenbergová.

Ceny pravděpodobně budou pokračovat. Jejich hlavní organizátor IFPI, což je česká pobočka Mezinárodní federace hudebního průmyslu, teď hledá nového partnera pro produkci vyhlašovacího ceremoniálu.

"Doufáme, že ocenění Akademie populární hudby a slavnostní udílení Cen Anděl bude v budoucnu i nadále největší událostí naší hudební branže," uvedla ve čtvrtek agentura Lewron.

Akademie populární hudby kromě cen pro nejlepší muzikanty udílí také ceny za nejlepší alba, skladby a videoklipy roku. Má hlavní kategorii a kategorii alternativní hudby.

Pokud by se Ceny Anděl přestaly udílet, za nejlepší alba by se v tuzemsku ceny udílely jen na soutěži Apollo a Vinyla.

Letos v pětadvacátém ročníku Cen Anděl se skupinou roku stala kapela Kryštof, zpěvákem David Koller a zpěvačkou Klara. Objevem roku byla Barbora Poláková, jejíž píseň Nafrněná byla skladbou roku. Do Síně slávy vstoupil Michal Pavlíček.

Organizátor Cen Anděl Lešek Wronka je hudebním producentem, jeho jméno je spojováno se zpěvačkou Ewou Farnou, u jejíchž začátků v populární hudbě stál a do roku 2014 byl jejím manažerem.

Související