V pražském Foru Karlín ve středu vystoupí francouzská zpěvačka Zaz. Do Prahy se vrací zhruba po roce. Loni v listopadu, stejně jako o rok dříve, karlínskou halu vyprodala.

Vstupenky jsou podle pořadatelů už vyprodané také na nynější středeční koncert, proto přidali ještě druhé vystoupení ve čtvrtek. Poté se Zaz přesune na sobotní koncert ve Zlíně.

Šestatřicetiletá zpěvačka čerpá z tradice šansonu, ve svých písních kombinuje jazz, pop i blues. Přístupem k hudbě i svou nespoutaností si vysloužila srovnání například s Édith Piaf.

V Česku má Zaz mnoho fanoušků, v minulosti vedle Prahy koncertovala také v Brně a Ostravě. Tam poprvé vystoupila před dvěma lety na multižánrovém festivalu Colours of Ostrava.

Rodačka z Tours vystudovala hudbu v Bordeaux a před svým průlomem v roce 2010 se několik let protloukala v Paříži. Vystupovala po barech i na ulicích Montmartru, zpívala šansony pro turisty.

Po vítězství v soutěži talentů natočila Zaz první stejnojmenné album. Vyšlo v roce 2010. Kritikou ceněný debut, jehož je zpěvačka většinovou autorkou, na sebe strhl pozornost a alba se prodalo celosvětově přes dva miliony kusů.

Zatím poslední album Zaz vydala letos pod názvem Sur La Route.

Související