Záznam koncertu britské zpěvačky Adele, který proběhl 22. září 2011 v londýnské Royal Albert Hall, tuto středu 14. prosince do českých kin uvede společnost Atlantis Entertainment.

"Koncert byl její splněný sen a také zlatý hřeb pro album nazvané 21. Každá píseň se postupně stala hitem číslo jedna v amerických hitparádách. Jen ve Velké Británii se prodalo přes čtyři miliony jeho kopií," uvedla mluvčí distributora Klara Beverly.

Podle ní koncert do konce ledna uvidí diváci v kinech v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Hradci Králové, Plzni, Českých Budějovicích, Havířově, Karlových Varech, Šumperku a dalších městech.

Koncert v režii Paula Dugdalea nabízí hity převážně z alb nazvaných 21 a 19. Fanoušci už si ho ale mohli pustit doma – pod názvem Live at Royal Albert Hall vyšel na nosičích CD, DVD a Blu-ray pouhý měsíc poté, co se vystoupení uskutečnilo.

Americký deník Wall Street Journal v recenzi napsal, že jedním z vrcholů záznamu je okamžik, kdy Adele zpívá skladbu Boba Dylana nazvanou Make You Feel My Love. Věnovala ji Amy Winehouseové, která zemřela několik měsíců předtím, než se koncert uskutečnil.

„Když s Adele publikum zazpívá skladbu Someone Like You a zpěvačka se následně rozpláče, není důvod pochybovat, že jde o upřímný pocit,“ glosoval vystoupení další americký deník Boston Globe.

„Hudebně je Adele ve skvělé formě, ať už zpívá jen v doprovodu klavíru v případě písně Hometown Glory, interpretuje skladbu Bonnie Raittové nazvanou I Can’t Make You Love Me nebo s celou kapelou, smyčci a vokalisty dramaticky zpívá skladbu Take It All,“ napsal časopis American Songwriter.

Vystoupení Adele z 22. září 2011 se vyprodalo během necelých 30 minut.

Adele se v roce 2015 podle Mezinárodní federace fonografického průmyslu díky albu 25 a baladě Hello stala nejprodávanější umělkyní na světě.

Letos podle britských médií podepsala rekordní smlouvu se společností Sony Music v hodnotě 90 milionů liber, což je v přepočtu asi 3,2 miliardy korun. Jde o jednu z nejvyšších částek v hudebním průmyslu.

Související