Bluegrassová kapela Malina Brothers po návratu z turné po Spojených státech nyní chystá turné po celé České republice.

Sérii dvou desítek koncertů tři bratři Malinové zahájí 19. ledna v Městském divadle v Žatci.

Na vystoupení zazní skladby z jejich alba Malina Brothers & Charlie McCoy, na němž hostuje nashvillský hráč na foukací harmoniku McCoy. Ten spolupracoval s písničkářem Bobem Dylanem, duem Simon & Garfunkel, zpěvákem Johnnym Cashem či bubeníkem Ringem Starrem.

"Na koncertech návštěvníci uslyší i písničky od východočeského rodáka Mirka "Skunka" Jaroše jako Jsem holej, McLaren nebo Jackson a také nově zařazené skladby z repertoáru Petera Rowana v podání Pavla Peroutky. Kolekci zpívaných písniček ještě doplní několik instrumentálek," uvedla za organizátory turné Zdena Selingerová.

Kapela Malina Brothers, ve které se sešli bratři Malinové – Luboš (bendžo), Pavel (kytara) a Pepa (housle) doplnění o kontrabasistu Pavla Peroutku –, strávila loňské září na koncertním turné v USA. Tam během jednoho měsíce odehrála patnáct koncertů.

"Vystupování ve Spojených státech dalo nový rozměr písním, na kterých jsme vyrůstali. Představte si, že odmala slýcháte o kovbojích, prérii, řece Rio Grande. A najednou je to vše před vámi, dýcháte horký pouštní vzduch a nasáváte atmosféru Divokého západu. To vše se pak promítá do pocitů na pódiu a opravdu věříte tomu, o čem zpíváte," popsal bendžista Luboš Malina.

Související