Český národní symfonický orchestr v květnu na evropském turné doprovodí Priscillu Presleyovou. Bývalá manželka krále rokenrolu u příležitosti 50. výročí svatby s Elvisem Presleyem vystoupí na deseti koncertech nazvaných The Wonder Of You.

Součástí programu budou velkoplošné projekce a Presleyho hity v symfonickém aranžmá.

"Turné navazuje na loňské vyprodané koncerty v Londýně a je nazváno podle Presleyho stejnojmenného singlu, který v roce 1970 vedl šest týdnů britskou hitparádu," upřesnil mluvčí orchestru Janis Sidovský.

Šňůra koncertů začne 10. května v Rotterdamu a skončí 22. května ve Vídni. Českou republiku nezahrnuje. "Je pro mě čest vystoupit se symfonickým tělesem a oslavit Elvisovu jedinečnou hudbu," uvedla Presleyová, která turné rovněž produkuje.

Program představuje průřez celou kariérou legendárního zpěváka, jenž celosvětově prodal více než miliardu nahrávek.

"Zahrajeme jeho rokenrolové skladby i slavné balady," doplnil trumpetista a šéf Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl.

Na turné zazní skladby Always On My Mind, Suspicious Minds, Love Me Tender nebo Can't Help Falling in Love.

Priscilla a Elvis Presley se potkali v roce 1959 v Německu, kde zpěvák sloužil v armádě. Vzali se 1. května 1967 a manželství vydrželo pět let.

Herečka a producentka Presleyová účinkovala ve filmové trilogii Bláznivá střela, zahrála si též v seriálech Melrose Place a Dallas. S Presleym má dceru, zpěvačku Lisu Marii Presleyovou, která měla za jednoho ze svých čtyř manželů také zpěváka Michaela Jacksona.

Elvis Presley nahrál více než 700 písní a vydal na 150 alb a singlů, které získaly zlaté, platinové a multiplatinové ocenění. K jeho rekordům patří mimo jiné 636 kontinuálně vyprodaných show v Las Vegas. V Evropě však Presley nikdy nekoncertoval.

Český národní symfonický orchestr má za sebou velmi úspěšný rok 2016. Loni v létě natáčel v Praze hudbu k seriálu režiséra Paola Sorrentina Mladý papež, který měl premiéru na festivalu v Benátkách a uvedlo ho už také české HBO.

Letos by měl orchestr na pražském koncertě znovu doprovázet italského skladatele filmové hudby Ennia Morriconeho, s nímž také symfonici natočili album filmové hudby.

Morricone loni získal svého prvního Oscara za nejlepší hudbu. Akademici ocenili jeho doprovod k westernu Osm hrozných režiséra Quentina Tarantina. Na vzniku této nahrávky se podíleli právě členové českého orchestru.

Související