Americký kytarista a zpěvák Jason Mraz, autor melodických písní, se po šesti letech vrátí do Prahy. Dvojnásobný držitel ceny Grammy vystoupí 20. března sólově ve Foru Karlín, informovala pořádající společnost Fource Entertainment.

Hudebník, který je známý mimo jiné svými filantropickými aktivitami, se před devíti lety proslavil singlem I’m Yours. Za něj získal platinová ocenění v několika zemích, jen v americké hitparádě Billboard Hot 100 se píseň držela 76 týdnů. Celosvětově se jí prodalo 12,2 milionu kusů.

Devětatřicetiletý Mraz, který má díky svému dědečkovi české předky, vydal poslední album s názvem Yes! v roce 2014. Na současném turné hraje především písně ze starších alb Waiting for My Rocket to Come, We Sing. We Dance. We Steal Things a také z desky Love Is a Four Letter Word.

Jeho křehké skladby inspiroval pop, reggae, country, folk či jazz. Především jsou ale nasáklé atmosférou americké Kalifornie, kam se Mraz přestěhoval po štacích v New Yorku a ve Virginii okolo přelomu tisíciletí. Zaujala ho především kalifornská scéna písničkářů vystupujících po kavárnách.

Sám na sebe upozornil v kavárně Java Joe’s, kde svého času vystupoval celý týden. Roku 2002 pak podepsal smlouvu se společností Elektra Records, u níž vydal debutové album Waiting for My Rocket to Come.

Mraz vystoupil roku 2011 v pražském Paláci Akropolis. Na akustickém koncertu hrál sám na kytaru jen za doprovodu perkusisty Noela Tocy Rivery.

Prodej vstupenek na koncert ve Foru Karlín začne 6. února, stát budou od 890 do 1590 korun. Všechna místa v hale budou k sezení.

Mraz v roce 2010 obdržel dvě ceny Grammy za skladbu Make It Mine v kategorii nejlepší mužský popový výkon a za duet Lucky se zpěvačkou Colbie Caillatovou v kategorii nejlepší popová vokální spolupráce.

Jeho nejúspěšnějším albem je We Sing. We Dance. We Steal Things., z něhož pocházejí singly I'm Yours a Lucky. Polovina tohoto klipu se natáčela v Praze.

Mraz je také známý filantropickými aktivitami. Například před pěti lety byl v Barmě hvězdou koncertu zorganizovaného televizní stanicí MTV ve spolupráci s americkými a australskými vládními humanitárními společnostmi a organizací pro boj proti otroctví Walk Free.

Související