Raper z americké Atlanty známý pod přezdívkou Future v pondělí se svojí novou eponymní deskou ovládl prodejní žebříček Billboard 200.

Futureovy bezejmenné nahrávky se za první týden prodalo 140 tisíc kusů, uvedla společnost Nielsen SoundScan, která odbyt desek sleduje.

Raper kromě toho uplynulý pátek vydal další album zvané HNDRXX. To se do statistik Nielsen SoundScan dostane až příští týden.

Jak upozorňuje server Pitchfork.com, raper je proslulý tím, že už od roku 2011 vydává každoročně alespoň dva nebo tři projekty. V minulosti sklidil úspěch za trojici mixtapů Monster, Beast Mode a 56 Nights, na které navázal komerčně úspěšným albem Dirty Sprite 2.

Zatímco dříve Future svá alba vysvětloval jako produkt tří odlišných osobností, z nichž jedna píše hity, druhá taneční muziku a třetí si hraje na rockovou hvězdu, nové eponymní album jako by zachycovalo všechny stránky jeho osobnosti: superhvězdu, romantika, lamače srdcí i hédonistu, napsal v recenzi Pitchfork.com.

Futureovo nové album z čela tabulky prodejnosti odsunulo soundtrack k filmu Padesát odstínů temnoty, který tento týden skončil na třetím místě. Druhé je album Bruna Marse nazvané 24K Magic.

Nově se mezi deseti nejprodávanějšími alby objevuje nahrávka R&B zpěváka Charlieho Wilsona, jež vyšla pod názvem In it To Win It.

Osmý je alternativní rocker Ryan Adams s albem Prisoner, na deváté příčce debutuje bluegrassová a countryová zpěvačka Alison Kraussová s nahrávkou Windy City.

Žebříček takzvaných digitálních singlů, který sleduje prodeje jednotlivých tracků, vede zpěvák Ed Sheeran s písní Shape of You. Za uplynulý týden se jí prodalo dalších 147 tisíc kusů.

 

 

Související