Soubor Michal Ambrož & Hudba Praha, který vznikl po odchodu skladatele, textaře, zpěváka a kytaristy Ambrože ze skupiny Hudba Praha, zahájí první turné v pátek 31. března v Kolíně.

Repertoár bude vycházet z Ambrožovy loňské sólové desky Srdeční příběh, kterou produkoval David Koller. Doplní ho písně skupiny Jasná páka, v níž Ambrož souběžně působí, a Hudby Praha.

Původní sestava Hudby Praha se s Ambrožem rozešla před dvěma lety a založila soubor Hudba Praha Band.

"S bývalými spoluhráči nemám trable," řekl Ambrož, který původní Hudbu Praha založil v roce 1984 po zákazu legendární Jasné páky.

Ambrož na turné představí novou sestavu kapely, v níž jsou Michal Pelant (kytara, zpěv), Jakub Vejnar (baskytara), Jakub Doležal (saxofon, zpěv), Martin Kopřiva (bicí), Magdalena Krištofeková (zpěv), Matěj Belko (klávesy), Jarda Čížek (zvuk), Radovan Jelínek (kytara, housle) a Markéta Tošovská (zpěv).

"Série jarních koncertů se zastaví v devíti městech. Na podzim nás snad čeká akustické turné a přes léto festivaly. Podle mě by se to mělo sehrát tak, že kapela bude kompaktní a budeme schopní natočit desku," řekl třiašedesátiletý Ambrož.

S devadesátiminutovým programem se kapela vedle Kolína zastaví v Českých Budějovicích, Brně, Chrudimi, Zlíně, Čelákovicích, Lounech, Aši a turné zakončí v pražském Lucerna Music Baru.

"V Brně a v Praze není vyloučena účast Davida Kollera, pokusím se ho zlákat," řekl Ambrož.

"Možná nacvičíme i Paralet, který lidé chtějí snad na každém koncertu. Dál přidáme Máma táta, Časy zlý, Všechno je naopak. Repertoár je oddělený od Jasné páky s výjimkou skladeb Špinavý záda a Pal vocuď, hajzle," dodal Ambrož.

Ten vzhledem k zdravotním potížím s revmatismem v Hudbě Praha bude plnit jen funkci zpěváka. Na kytaru hraje ve zřídka vystupující Jasné páce, kde je i kapelníkem.

Související