Kanadská punkrocková skupina Billy Talent zahraje 1. srpna v Olomouci a o dva dny později v Praze. Na Korunní pevnůstce vystoupí v rámci Olomouckých kulturních prázdnin.

V Praze Billy Talent svou show nabídnou 3. srpna na hlavním dvoře smíchovského Staropramenu.

Zazní písně z jejich loňského alba Afraid of Heights i starší hity, informovali pořadatelé.

Billy Talent mají v Česku silnou posluchačskou základnu a pravidelně zde koncertují. Naposledy hráli loni v Praze na třetím ročníku hudebního festivalu Aerodrome.

"Billy Talent už dvakrát nadchli fanoušky na festivalu Rock for People, a jsme rádi, že je letos v létě můžeme opět představit i v metropoli," uvedl Michal Thomes z agentury Ameba, která kapelu do Prahy přiveze v rámci cyklu koncertů Rock for People Presents.

"Tihle kanadští chlapíci si k českým fanouškům našli velmi srdečný vztah, což platí i obráceně," dodal.

Kapela Billy Talent vznikla v roce 1993 ve městě Mississauga v kanadské provincii Ontario, tehdy ještě pod názvem Pezz.

Skupina s frontmanem Benjaminem Kowaleviczem se záhy etablovala na torontské indie scéně a v roce 1999 se přejmenovala na Billy Talent.

Dalšími členy bandu jsou kytarista a zpěvák Ian D'Sa, baskytarista a zpěvák Jonathan Gallant a bubeník Aaron Solowoniuk.

V prestižních kanadských cenách Juno Awards a MuchMusic Video Awards kanadští punkrockeři proměnili 21 z 56 nominací. Od roku 2006 pravidelně vyjíždějí na úspěšná turné do celého světa, v jejich rámci již několikrát zavítali do České republiky.

Poprvé v Česku vystoupili 3. června 2007 v Praze jako předkapela skupiny My Chemical Romance.

Související