Zbylí členové slavné kapely Queen se v doprovodu zpěváka Adama Lamberta po dvou letech vrátí do Česka. Do pražské O2 areny přivezou 1. listopadu zbrusu novou show, která bude „vypadat úplně jinak než ta naše minulá“, jak uvedl Taylor.

Koncert pořádá agentura Live Nation, vstupenky se začnou prodávat tento pátek v 10 hodin, uvedl za organizátory Petr Novák.

Devětašedesátiletý kytarista Brian May a sedmašedesátiletý bubeník Roger Taylor s pětatřicetiletým Lambertem poprvé vystoupili roku 2009 na talentové show American Idol, kde zahráli rockovou hymnu We Are The Champions.

Dnes za sebou mají více než devadesát koncertů po celém světě včetně vystoupení v únoru 2015 ve vyprodané pražské O2 areně. Letošní koncert by však měl být odlišný.

„Show bude vypadat úplně jinak než naše minulá. Produkční možnosti se hodně změnily, existuje více variant provedení a k dispozici jsou nejmodernější technologie. My ale všechny nevyužijeme, nevystupujeme s přednatočenou hudbou,“ uvedl Taylor, podle něhož kapela na turné zahraje i skladby, které nikdy či alespoň dlouho nehrála.

Brian May při oznámení turné ubezpečil fanoušky, že se mohou těšit na největší hity Queen – letos ostatně uplynulo čtyřicet let od vydání nejprodávanějšího studiového alba kapely News of the World, které obsahovalo hity We Will Rock You a We Are The Champions.

„Ale také můžeme připravit pár věcí, které lidé opravdu nečekají,“ avizoval May.

Podle něj má Lambertův pěvecký projev „mnoho podob, což samozřejmě k naší hudbě sedí. Dokáže se dostat až k samé podstatě skladeb a dát jim opravdový rockový rozměr,“ uvedl.

Kapelu doprovodí klávesista Spike Edney, který s Queen koncertuje od poloviny 80. let, perkusista Tyler Warren a basista Neil Fairclough.

Stejně jako předešlých comebacků Queen se ani tohoto nezúčastní pětašedesátiletý basista John Deacon, jenž roku 1997 odešel do důchodu.

Pražský koncert ve středu 1. listopadu bude prvním, jejž kapela odehraje v rámci evropského turné. Během něj absolvuje čtyřiadvacet koncertů, šňůra vyvrcholí devět dnů před Vánoci v londýnské Wembley areně.

Už během léta budou Queen s Adamem Lambertem koncertovat v USA.

Za design a produkci turné je zodpovědný Ric Lipson ze společnosti Entertainment Architects Stufish Productions, která kromě spolupráce s U2 nebo Rolling Stones pracovala také na závěrečném ceremoniálu Letních olympijských her v Pekingu roku 2008. O laserové prvky v osvětlení se postará světelný designér Rob Sinclair.

Než začali spolupracovat s Adamem Lambertem, kytarista May a bubeník Taylor pět let vystupovali s projektem Queen + Paul Rodgers. Tato spolupráce s britským zpěvákem, někdejším členem hardrockové supergroup Bad Company, skončila roku 2009.

Související