Na festival Rock for People, který se na královehradeckém letišti bude konat od 4. do 6. července, přijede rocková kapela Paramore a zástupci americké hard & heavy scény Mastodon.

Obě sestavy, jež vyznávají drsný styl hudby, v současné době vydávají nová alba.

Festival již dříve oznámil, že přivítá soškami Grammy oceněnou gothic rockovou formaci Evanescence v čele s uhrančivou Amy Leeovou, elektro-taneční The Bloody Beetroots, indie popové Foster the People nebo dravé Moose Blood.

Američtí Paramore s charismatickou zpěvačkou Hayley Williamsovou do Hradce Králové dorazí nejen se svými největšími hity. Představí také nové album After Laughter, které vyjde 12. května.

K tvůrčímu tandemu energické zpěvačky a kytaristy Taylora Yorka se po sedmileté pauze vrací bubeník a spoluzakladatel kapely Zac Farro.

"Paramore naposledy vystoupili na Rock for People před šesti lety a jejich koncert patří k těm, na které mnozí návštěvníci dodnes vzpomínají," uvedl dramaturg a jeden ze zakladatelů festivalu Michal Thomes.

"Teď se vrací v plné síle a s novým materiálem, a tak pro nás rozhodnutí o tom, kdo bude jedním z letošních headlinerů, bylo jasně dané," dodal.

Fanoušky tvrdších žánrů na Rock for People potěší vystoupení kapely Mastodon. Atlantská čtveřice má na kontě tři nominace na Grammy a nedávno vydala své osmé album Emperor of Sand.

Kytarista a zpěvák Brent Hinds spolu s basistou Troyem Sandersem, kytaristou Billem Kelliherem a bubeníkem Brannem Dailorem podle hudebních odborníků vytvořili nezaměnitelný styl s vypracovanými trojhlasy.

Související